מצבר לרכב: מהם הסימנים שמעידים שצריך להחליף אותו? 

מצבר לרכב

מצבר לרכב הוא אחד האלמנטים החשובים ביותר שיש. בלי מצבר תקין אי אפשר להניע את הרכב ולכן לא משנה איזה רכב נפלא ומושקע יש לכם, אם המצבר סיים את חייו, הרכב יישאר עומד במקומו. בד"כ מקרים של מצבר שאיננו מניע מפתיעים את בעלי הרכב אבל יש לא מעט אפשרויות לזהות מראש שהמצבר על סף סיום דרכו וכדאי להחליף אותו בחדש בזמן שנוח לכם ולא בהפתעה.

כלי רכב מורכב מאלפי חלקים שונים כאשר יש כמה שנחשבים לחשובים ביותר כמו המנוע, הבלמים, המזגן וכן הלאה. למרות החשיבות של כל אחד מאלו, יש שיאמרו שהאלמנט הכי חשוב בכל כלי רכב הוא דווקא המצבר. בלי מצבר תקין אי אפשר להניע ולנסוע ואז מה זה משנה איזה מנוע יש לרכב או באיזה צבע הוא צבוע?!?

בעלי רכבים בד"כ לא מתייחסים למצבר שלהם ונוסעים ברכב לאורך שנים עם אותו המצבר מבלי לבדוק אותו מדי פעם או מבלי לזהות סימנים מקדימים לכך שהוא על סף סיום חייו. חבל שזה המצב כי אפשר בהחלט לדעת מראש מתי המצבר לא יניע לכם ואז תוכלו להימנע מעגמת נפש או מיום שלם שישתבש לכם.

מצבר לרכב

איך אפשר לדעת שהמצבר צריך החלפה?

החלפת מצבר היא פעולה טבעית שכל בעל רכב עובר במהלך השנים וחשוב לעשות זאת לפני שמאוחר מדי. מתי הכי טוב להחליף מצבר תוכלו לדעת לפי הפרמטרים הבאים:

 • תאריך תפוגה – כל מצבר רגיל אמור לספק שירות של 3-4 שנים אם הוא שייך לאחד המותגים המובילים בתחום (מצברי שנפ, מצברי בוש, מצברי וולטה וכדומה). התאריך מוטבע על המצבר וכדאי לאחר שנתיים מרכישת המצבר לבדוק אותו אחת ל 3-4 חודשים בחנות מצברים. בדיקת מצבר לרכב תאפשר לכם לדעת כמה כוח עוד יש לו ומה הצפי שלו להחזיק מעמד.
 • הרכב מתקשה להניע – הנעת רכב אמורה להיות בסיבוב מפתח או בלחיצת כפתור ברכבים חדישים יותר. אם הרכב לא מניע ישר על המקום, יש כנראה בעיה עם המצבר. ייתכן שיש בעיה אחרת אבל הסבירות הגבוהה נוגעת למצבר חלש מדי. זה רמז עבה מאוד לבדוק את המצבר שלכם.
 • מערכת החשמל לא תקינה – הרדיו לא נדלק בקלות, חלונות החשמל נתקעים, הפנסים מאירים חלש יחסית, כל אלו משדרים יש בעיה במערכת החשמלית של הרכב והמצבר אחראי על אספקת החשמל הזאת. זה גם רמז לכך שהוא חלש מדי ומתקשה לעמוד בצרכים של הרכב.
 • ריח רע מהמצבר – ריח של טחב או עובד מהמצבר יכול להעיד שיש נזילה ממנו והוא לא תקין ואולי לקראת סיום דרכו הפעילה. כדאי במקרה כזה לגשת בהקדם לבדיקה של המצבר שלכם.

לסיכום דבר נציין שהחלפת מצבר לרכב היא דבר טבעי שיש לעשות אחת לכמה שנים וכדאי להיות עם יד על הדופק כדי לא להיתקע עם הרכב. חשוב מאוד לשים לב שאם מחליפים מצבר לרכב, אז רוכשים רק מצבר של מותג מוכר ואיכותי, שמקבלים תעודת אחריות לפחות לשנה על כל מקרה שיש פגם במצבר וגם לבדוק התאמת מצבר לרכב לפי מפרט היצרן (עוצמה וגודל).

המאמר נכתב בשיתוף עם יעקב מצברים אשר מעניק שירות החלפת מצבר לרכב עד הבית בתל אביב והסביבה הקרובה (מצבר עד הבית בהרצליה, מצבר עד הבית ברמת גן או כל מקום אחר). 

מהם היתרונות והחסרונות בהשכרת משאית לעבודה?

השכרת משאית לעבודה

בשנים האחרונות מיקור חוץ, השכרה וליסינג של משאיות הפך לשכיח הרבה יותר. הסיבה המרכזית לכך היא שרכישה ותחזוקה של משאית לעסק טומנת בחובה עלויות חד פעמיות ועלויות חודשיות גבוהות של תחזוקה.

במאמר זה אסקור את היתרונות והחסרונות בכל הנוגע לקנייה או להשכרה של משאית לעסק.

השכרת משאית לעבודה

מהם היתרונות והחסרונות בהשכרת משאית לעבודה?

שירותי השכרת משאיות עבודה לעסקים מאפשרים לבעל העסק ליהנות מהיתרונות הבאים:

 • התאמה אישית לנפח הפעילות – פעמים רבות, בעלי עסקים קטנים או בעלי עסקים שנמצאים בתחילת הדרך – לא יודעים להעריך בצורה נכונה את נפח העבודה שלהם. על ידי השכרת משאית לתקופה של ימים, שבועות ואפילו חודשים, בעל העסק יכול להתנהל ולאמוד על נפחי העבודה בצורה חכמה, נכונה ואחראית הרבה יותר.
 • עונתיות – פעמים רבות, הפעילות העסקית מושפעת מעונות השנה. לדוגמא, במהלך חודשי הקיץ, כמות ההובלות מכפילה ואף משלשת את עצמה מכיוון שפעמים רבות משפחות מעדיפות לעבור בחודשים אלה ולהתחיל את שנת הלימודים בעיר החדשה. במקרים אלה, כדאי להשכיר משאית לטווח קצר ובכך לחסוך את עלויות הרכישה היקרות של משאית שעומדת ללא שימוש במהלך שאר ימות השנה.
 • חיסכון בתשלומים השוטפים – השכרת משאית לעסק מאפשר לבעל העסק לחסוך את התשלומים השוטפים על ביטוח המשאית (ביטוח חובה ומקיף), אגרת הרישוי והרישיון.
 • שירותי אחזקה מלאים – בדרך כלל, שירותי ליסינג למשאיות כוללים שירותי אחזקה מלאים כך שבכל בעיה ניתן להיעזר במכונאי הרכב של החברה ולחסוך את עלות התיקון שיכולה להגיע לאלפי שקלים.
 • שירותי גרירה ורכב חילופי בשעת הצורך – כחלק מהשירות שניתן בחברת הליסינג, ניתן לקבל שירותי גרירה ומשאית חילופית במשך כל שעות היממה, 24/7 מסביב לשעון.

מנגד חשוב לזכור כי השכרת משאית דומה להשכרת דירה, בסופו של יום המשאית שייכת לחברת הליסינג ולא לבעל העסק.

לסיכום, שירותי ליסינג של משאיות לעסקים מאפשרות לבעל העסק להגיב בצורה מהירה ללקוחותיו, לגדול בהתאם לקצב העבודה בפועל ולחסוך בעלויות רכישה חד פעמיות ועלויות שוטפות של תחזוקת צי המשאיות בעסק.

תיקון דלתות זכוכית לעסקים

דלתות זכוכית לעסקים

בשנים האחרונות יותר ויותר בעלי עסקים בוחרים להתקין דלתות זכוכית יוקרתיות בכניסה לבית העסק או המשרד. לעיתים, דלתות זכוכית דורשות תיקון, כיוונון או החלפת מנעולים – בשלב זה, מומלץ להזמין מנעולן מוסמך אשר מתמחה בטיפול ושירות דלתות זכוכית לעסקים.

מהם היתרונות והחסרונות בדלתות זכוכית לעסקים?

דלתות זכוכית מתמזגות בצורה טבעית עם משקופי האלומיניום אשר מקיפים אותן ומאפשרות להשפיע על חזות ועיצוב הפנים של בית העסק. בדרך כלל, דלתות זכוכית מאפשרות לבעל העסק לשדר פאר, אקסקלוסיביות ויוקרה מרומזת כבר בשלב הכניסה לבית העסק.

בנוסף, דלתות זכוכית למשרדים, חנויות ובניינים מעניקות את האשליה כי החלל גדול, מרווח ונקי הרבה יותר.

דלתות זכוכית לעסקים

עם זאת, החיסרון העיקרי בדלתות זכוכית הוא שהן דורשות הרבה יותר עבודת תחזוקה מאשר דלתות פלדה, אלומיניום או עץ. כמו כן, דלתות זכוכית דורשות ניקיון יומיומי כתוצאה מטביעות אצבע של עוברי אורח.

תחזוקת דלתות זכוכית לעסקים

במידה ואתה זקוק לשירותי תיקון דלתות זכוכית או תחזוקה מונעת עבור דלת הזכוכית שלך, תוכל לקבל את השירות הטוב ביותר אצל מנעולן אשר מתמחה בתחזוקת דלתות זכוכית לעסקים.

בדרך כלל, המנעולן יוכל להעניק את השירותים הבאים:

 • פריצת מנעול / החלפת מנעול בדלת זכוכית – פריצת המנעול מבלי לגרום לנזק כלשהו לזכוכית הדלת – רק מנעולן שעוסק בדלתות זכוכית ביום יום ידע היכן ניתן להפעיל כוח על מנעול הדלת.
 • כיוון דלתות זכוכית – דלתות זכוכית שוקלות משקל רב, במידה והידיות, הצירים או המנעולים לא מאוזנים הם יכולים להשפיע על תקינות וחוסר איזון של דלת הזכוכית.
 • החלפת מחזיר רצפתי / משאבה רצפתית לדלת זכוכית – החלפת מחזיר הדלת תתבצע כאשר דלת הזכוכית נטרקת ולא נעצרת לפני סגירתה דבר שיכול לחשוף אותה לשברים או סדקים שונים.
 • הרמת דלת זכוכית – במידה ודלת הזכוכית שורטת את הרצפה/הפרקט בבית העסק או במקרה בו יש שינוי בגובה הרצפה, נדרש לשנות ולהרים את דלת הזכוכית.

לסיכום, חשוב מאוד לבדוק את הידע, הניסיון והכלים שעומדים לרשות המנעולן שעומד לבצע את העבודה – על מנת שלא תתנפץ לכם הדלת לרסיסים 🙂

לא כל מנעולן יכול לספק שירות של תיקון דלתות זכוכית לעסקים – דלתות זכוכית הן רגישות, פגיעות ודורשות הרבה יותר ניסיון וידע מאשר דלתות פלדה ביתיות.

המאמר נכתב בשיתוף עם קובי מנעולים – מנעולן בקריות 24 שעות ביממה. קובי הוא פורץ מנעולים בקריות אשר מעניק שירותי מנעולן רכב בקריות והסביבה.